trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fury
8
followers
I'm everywhere.
52
Fury
is watching
Supernatural
2x09
"Croatoan"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
66
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
Duran Duran: Live from London
7 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,735 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,249 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,761 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,050 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,540 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Help
10,457 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,277 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,903 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,061 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Koyaanisqatsi
909 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,510 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,242 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Miracle on 34th Street
1,733 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,761 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,783 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Misery
6,048 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,238 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,889 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,079 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,971 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,822 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,504 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,561 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Best in Show
1,369 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,686 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Superman
5,936 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Slap Shot
870 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Duran Duran: There's Something You Should Know
39 votes
10
— Totally Ninja!
73%
But I'm a Cheerleader
1,344 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,287 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,335 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Virgin Suicides
3,150 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Grindhouse
2,499 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Enchanted
7,092 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,734 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Wild at Heart
1,693 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Descent
6,000 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,241 votes
10
— Totally Ninja!
71%
To the Bone
3,134 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hanna
6,511 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Reefer Madness: The Movie Musical
167 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,931 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Craft
3,483 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Contagion
12,749 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,786 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Happy Death Day
11,756 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Legally Blonde
6,517 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mayhem
2,368 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,073 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Waitress
831 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Hunt
8,764 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Final Girls
2,935 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Bring It On
2,808 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Morgan
6,409 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Accepted
3,103 votes
10
— Totally Ninja!
67%
River's Edge
362 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Guns Akimbo
5,785 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,630 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Freaky
4,418 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup