trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Flávio
16
followers
Omicron Persei 8
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
47
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
Breaking Bad
97,051 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Avatar: The Last Airbender
18,600 votes
7
— Good
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,322 votes
10
— Totally Ninja!
89%
One Piece
6,148 votes
7
— Good
89%
Sherlock
47,067 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Office
27,241 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The IT Crowd
13,065 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Fringe
23,366 votes
10
— Totally Ninja!
85%
How the Universe Works
363 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parks and Recreation
17,385 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Shameless
14,577 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Friends
41,262 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,093 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Newsroom
7,461 votes
9
— Superb
84%
South Park
19,150 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Arrested Development
12,568 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
38,947 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Suits
24,189 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Pushing Daisies
3,660 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Louie
4,217 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Fullmetal Alchemist
3,843 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Family
25,235 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Bleach
3,586 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Homeland
24,441 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Skins
4,657 votes
7
— Good
81%
The Inbetweeners
3,288 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Prison Break
22,715 votes
9
— Superb
81%
Lost
32,651 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Lost Room
1,921 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How I Met Your Mother
41,395 votes
10
— Legen - wait for it - dary!
80%
That '70s Show
7,881 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,702 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Bang Theory
60,911 votes
8
— Great
79%
Misfits
8,047 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Weeds
8,104 votes
10
— Totally Ninja!
79%
United States of Tara
1,141 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dollhouse
4,134 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Family Guy
18,818 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Smallville
8,158 votes
7
— Good
76%
Elfen Lied
2,916 votes
6
— Fair
76%
American Dad!
8,320 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Heroes
13,689 votes
8
— Great
74%
A Young Doctor's Notebook
1,164 votes
7
— Good
72%
The Fairly OddParents
1,076 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Two and a Half Men
12,321 votes
6
— Fair
68%
Samantha Who?
429 votes
7
— Good
67%
No Ordinary Family
1,078 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup