trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Craig Duggan
44
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,112 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,625 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,403 votes
8
— Great
79%
Moana
48,736 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,011 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,447 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,006 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,304 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,315 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,037 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,633 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,113 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,173 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,822 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,718 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,200 votes
8
— Great
84%
Coco
31,399 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,508 votes
6
— Fair
79%
Shrek
30,067 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,476 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,288 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
27,922 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,444 votes
6
— Fair
77%
The Hateful Eight
27,896 votes
7
— Good
83%
Memento
25,657 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,005 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,134 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,146 votes
7
— Good
74%
Brave
23,976 votes
6
— Fair
75%
Sicario
23,745 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,557 votes
7
— Good
70%
Minions
24,357 votes
6
— Fair
69%
Spectre
23,122 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,117 votes
6
— Fair
74%
Monsters University
21,495 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,351 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Beauty and the Beast
19,586 votes
6
— Fair
76%
The Big Short
19,934 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,184 votes
6
— Fair
76%
The Conjuring
18,795 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,768 votes
6
— Fair
78%
The Gentlemen
16,185 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,780 votes
7
— Good
75%
Creed
16,236 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,838 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,247 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,316 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,339 votes
6
— Fair
73%
A Bug's Life
15,857 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,598 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,832 votes
4
— Poor
73%
Frozen II
14,935 votes
8
— Great
75%
Elf
14,497 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,517 votes
6
— Fair
70%
Sonic the Hedgehog
13,994 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
13,783 votes
6
— Fair
72%
Cars 3
13,540 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,328 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Storks
12,366 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bolt
12,453 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup