trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ismael Gorissen
VIP
8
64
followers
Brussels
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
145
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,540 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,390 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,348 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,649 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,324 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,461 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,968 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,892 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,933 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,559 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,696 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,743 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,294 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,203 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,857 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,354 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,837 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,633 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,704 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,084 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,005 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,801 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,823 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,214 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,172 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,542 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,470 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,477 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,792 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,640 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,789 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,216 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,504 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,217 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,136 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,426 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,299 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,982 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
24,911 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,788 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,355 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,190 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,074 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,750 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,323 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,603 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,883 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,680 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,576 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,443 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,388 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,269 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,231 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,160 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,018 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,659 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,461 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,980 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup