trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Franckie999
15
followers
Hollywood
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
355
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,371 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,053 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,666 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,860 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,680 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,191 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,117 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,543 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,245 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,999 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,745 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,039 votes
8
— Great
81%
Akira
8,517 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,939 votes
8
— Great
80%
About Time
14,473 votes
9
— Superb
80%
Castaway on the Moon
719 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,419 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,562 votes
8
— Great
80%
Soul
17,632 votes
9
— Superb
80%
The Beast
2 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
7
— Good
79%
Wild Tales
5,104 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,696 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,369 votes
6
— Fair
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,605 votes
8
— Great
79%
Dune
36,222 votes
9
— Superb
79%
Weathering with You
3,426 votes
6
— Fair
79%
South Wind
165 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,433 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,379 votes
7
— Good
78%
RRR
2,916 votes
7
— Good
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,532 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,390 votes
8
— Great
77%
Bāhubali 2: The Conclusion
1,258 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Peanut Butter Falcon
3,961 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,969 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,772 votes
5
— Meh
77%
Blanche Gardin: I Talk to Myself
100 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,448 votes
9
— Superb
77%
Adam's Apples
1,066 votes
8
— Great
77%
777 Charlie
174 votes
8
— Great
77%
Sound of Metal
4,556 votes
8
— Great
77%
Uri: The Surgical Strike
666 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,629 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,278 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,954 votes
9
— Superb
76%
Balloon
753 votes
7
— Good
76%
August Rush
2,707 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Way Home
111 votes
6
— Fair
76%
One Cut of the Dead
1,623 votes
7
— Good
76%
The Farewell
2,911 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,250 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,820 votes
6
— Fair
76%
Survive Style 5+
259 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,436 votes
8
— Great
76%
The Book of Henry
3,259 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,256 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,193 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup