trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Frida Backelin
16
followers
Sweden
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Interstellar
72,318 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,306 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,397 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
7
— Good
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,997 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,722 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,473 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,937 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,948 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,172 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,741 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,574 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,933 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,408 votes
7
— Good
77%
Sully
20,392 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,613 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,758 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,557 votes
7
— Good
71%
In Time
17,411 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,373 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
15,988 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,921 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
7
— Good
68%
The Day After Tomorrow
14,755 votes
7
— Good
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,482 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,520 votes
7
— Good
65%
Shrek the Third
13,391 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,358 votes
7
— Good
64%
Fifty Shades Darker
13,202 votes
7
— Good
73%
Going in Style
11,988 votes
7
— Good
68%
Dirty Grandpa
12,217 votes
7
— Good
56%
Green Lantern
13,534 votes
7
— Good
69%
Friends with Benefits
10,992 votes
7
— Good
68%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,140 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,403 votes
7
— Good
63%
Snow White and the Huntsman
10,472 votes
7
— Good
70%
Bridesmaids
8,814 votes
7
— Good
65%
Van Helsing
8,821 votes
7
— Good
70%
Bridget Jones's Baby
8,138 votes
7
— Good
75%
Matilda
7,799 votes
7
— Good
68%
How to Be Single
8,046 votes
7
— Good
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,061 votes
7
— Good
70%
EuroTrip
6,339 votes
7
— Good
62%
Fifty Shades Freed
6,636 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,005 votes
7
— Good
73%
Ghost
6,102 votes
7
— Good
64%
The Tourist
6,455 votes
7
— Good
66%
No Strings Attached
6,268 votes
7
— Good
72%
Clueless
5,922 votes
7
— Good
66%
Johnny English
6,098 votes
7
— Good
68%
13 Going on 30
5,854 votes
7
— Good
66%
Johnny English Reborn
5,424 votes
7
— Good
60%
Scary Movie 3
5,436 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup