trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Frida Backelin
16
followers
Sweden
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,308 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,209 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,452 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,881 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,742 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,035 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,448 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,288 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,193 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,350 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,082 votes
8
— Great
84%
Coco
31,567 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,711 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,781 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,513 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,686 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,974 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,428 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,159 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,072 votes
8
— Great
68%
Inferno
19,755 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,484 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,668 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,111 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,018 votes
8
— Great
67%
Bright
14,664 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,285 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,200 votes
8
— Great
71%
Spy
13,763 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,552 votes
8
— Great
74%
RED
13,548 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,413 votes
8
— Great
64%
Gods of Egypt
13,077 votes
8
— Great
69%
Ocean's Twelve
12,445 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,551 votes
8
— Great
71%
Ocean's Thirteen
11,102 votes
8
— Great
70%
Angels & Demons
11,028 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,830 votes
8
— Great
71%
Paul
10,199 votes
8
— Great
69%
Mike and Dave Need Wedding Dates
9,944 votes
8
— Great
65%
Scary Movie
9,701 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,605 votes
8
— Great
62%
The Emoji Movie
8,913 votes
8
— Great
62%
R.I.P.D.
8,908 votes
8
— Great
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,801 votes
8
— Great
63%
Knowing
6,938 votes
8
— Great
66%
Mars Attacks!
6,501 votes
8
— Great
59%
Scary Movie 2
6,092 votes
8
— Great
68%
White Chicks
5,939 votes
8
— Great
61%
Charlie's Angels
5,914 votes
8
— Great
68%
Miss Congeniality
5,784 votes
8
— Great
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,622 votes
8
— Great
68%
Honey, I Shrunk the Kids
5,548 votes
8
— Great
68%
The DUFF
5,470 votes
8
— Great
66%
The Change-Up
5,291 votes
8
— Great
64%
Isn't It Romantic
5,209 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,101 votes
8
— Great
73%
The Christmas Chronicles
4,706 votes
8
— Great
71%
My Big Fat Greek Wedding 2
4,335 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup