trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Frida Backelin
16
followers
Sweden
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
454
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,265 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,195 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,434 votes
6
— Fair
85%
Interstellar
72,024 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,651 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,143 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,092 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,367 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,733 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,755 votes
4
— Poor
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,648 votes
8
— Great
79%
Moana
48,802 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,076 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,920 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,363 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,202 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,546 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,600 votes
4
— Poor
80%
Zootopia
44,510 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,352 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,086 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,961 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,183 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,091 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,293 votes
7
— Good
72%
Thor
39,261 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,908 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,257 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,935 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,902 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,721 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,978 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,197 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,553 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,466 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,601 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,589 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,575 votes
4
— Poor
70%
Man of Steel
30,416 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,899 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,698 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,472 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,261 votes
2
— Terrible
72%
The Maze Runner
27,859 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,473 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,137 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,064 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,618 votes
8
— Great
75%
Sing
25,370 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
24,908 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,663 votes
5
— Meh
80%
The Grand Budapest Hotel
24,445 votes
4
— Poor
77%
Men in Black
23,923 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,914 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,901 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,396 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,344 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,139 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,695 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,550 votes
4
— Poor
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup