trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Frikilax
4
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Grave of the Fireflies
7,276 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,260 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,242 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,781 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,535 votes
7
— Good
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,468 votes
7
— Good
81%
Free Solo
3,786 votes
7
— Good
81%
Fear City: A Family-Style Comedy
781 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,157 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
21,536 votes
7
— Good
80%
Blue Giant
90 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,550 votes
7
— Good
80%
Logan
60,815 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,699 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,644 votes
7
— Good
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,727 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,124 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,738 votes
7
— Good
79%
Slipknot - Day of the Gusano
25 votes
7
— Good
79%
Weathering with You
3,459 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,358 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,668 votes
7
— Good
78%
Moon
12,938 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,869 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,511 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,890 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,570 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,629 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,687 votes
7
— Good
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,282 votes
7
— Good
76%
This Is Spinal Tap
2,921 votes
7
— Good
76%
The Last of the Mohicans
4,229 votes
7
— Good
76%
Mars Express
490 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,727 votes
7
— Good
76%
The Terminal
12,708 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
9,991 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,952 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,421 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,447 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,324 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,532 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,667 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,951 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,637 votes
7
— Good
75%
Molly's Game
9,864 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,635 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,317 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,658 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,938 votes
7
— Good
75%
Sing
25,474 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,837 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,888 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,993 votes
7
— Good
74%
Bridge to Terabithia
5,412 votes
7
— Good
74%
Hostiles
4,990 votes
7
— Good
73%
The Post
8,289 votes
7
— Good
73%
GoldenEye
7,541 votes
7
— Good
73%
Hotel Transylvania
15,776 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,400 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup