trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Filipe Matos
1
follower
Lisbon, PT
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2019-01-01T00:00:00Z
2019-12-31T23:59:59Z
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Requiem for a Dream
14,772 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,454 votes
8
— Great
76%
Mulholland Drive
7,856 votes
9
— Superb
75%
The Birds
4,586 votes
9
— Superb
70%
Blue Jasmine
4,225 votes
9
— Superb
79%
Metropolis
2,950 votes
9
— Superb
78%
Rope
2,805 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,750 votes
9
— Superb
75%
Lost Highway
2,862 votes
8
— Great
68%
Elle
2,965 votes
9
— Superb
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,683 votes
9
— Superb
73%
Lolita
1,951 votes
8
— Great
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,366 votes
9
— Superb
71%
Possession
1,326 votes
9
— Superb
71%
The Piano Teacher
1,124 votes
9
— Superb
70%
Inland Empire
1,069 votes
9
— Superb
73%
Repulsion
987 votes
9
— Superb
67%
To Die For
874 votes
9
— Superb
74%
Belle de Jour
769 votes
9
— Superb
75%
Eyes Without a Face
723 votes
9
— Superb
72%
Contempt
557 votes
9
— Superb
70%
Venus in Fur
485 votes
9
— Superb
74%
Santa sangre
431 votes
8
— Great
77%
Viridiana
413 votes
9
— Superb
75%
Alice
346 votes
9
— Superb
77%
Scarlet Street
327 votes
8
— Great
75%
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles
291 votes
9
— Superb
73%
Summer with Monika
287 votes
9
— Superb
64%
The Night Porter
299 votes
7
— Good
75%
The Servant
269 votes
7
— Good
74%
The Silence
269 votes
9
— Superb
73%
La Ceremonie
245 votes
9
— Superb
80%
Opening Night
224 votes
9
— Superb
72%
Wanda
132 votes
9
— Superb
69%
Torment
134 votes
8
— Great
71%
Home
88 votes
9
— Superb
76%
Él
79 votes
8
— Great
69%
Loulou
76 votes
9
— Superb
67%
My Little Princess
77 votes
9
— Superb
71%
Mother Joan of the Angels
71 votes
9
— Superb
65%
First Name: Carmen
75 votes
9
— Superb
72%
Nightcap
67 votes
9
— Superb
77%
From the Life of the Marionettes
58 votes
8
— Great
61%
Jubilee
72 votes
9
— Superb
64%
Madame Bovary
59 votes
9
— Superb
80%
Martha
44 votes
9
— Superb
75%
My Twentieth Century
37 votes
9
— Superb
66%
Waiter
44 votes
7
— Good
78%
Violette Nozière
32 votes
9
— Superb
72%
Paradise
34 votes
9
— Superb
57%
Female Perversions
45 votes
9
— Superb
71%
Morgiana
31 votes
9
— Superb
70%
Fear of Fear
25 votes
9
— Superb
67%
Malina
26 votes
9
— Superb
55%
Szamanka
33 votes
9
— Superb
64%
Wuthering Heights
20 votes
9
— Superb
72%
Special Treatment
10 votes
9
— Superb
73%
The Girls
9 votes
9
— Superb
60%
Gabrielle
16 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2019-01-01T00:00:00Z2019-12-31T23:59:59Z