trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dragan Vukic
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,627 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,310 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,795 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,448 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,212 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,882 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,123 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,152 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,148 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,306 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,032 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,290 votes
8
— Great
72%
Thor
39,350 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,519 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,573 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,089 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,648 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,214 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,574 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,652 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,006 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,169 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,544 votes
8
— Great
73%
Blade
13,542 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,983 votes
8
— Great
71%
American Pie
12,777 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,261 votes
8
— Great
69%
Final Destination
9,475 votes
8
— Great
65%
Hitman: Agent 47
8,976 votes
8
— Great
64%
The Boy
7,496 votes
8
— Great
70%
Phone Booth
5,990 votes
8
— Great
69%
Air Force One
5,222 votes
8
— Great
76%
Memoirs of a Geisha
3,766 votes
8
— Great
66%
Once Upon a Time in Mexico
3,059 votes
8
— Great
61%
The Tuxedo
2,778 votes
8
— Great
56%
American Pie Presents: The Naked Mile
2,608 votes
8
— Great
64%
Centurion
2,256 votes
8
— Great
70%
Balkan Line
301 votes
8
— Great
79%
South Wind
165 votes
8
— Great
73%
Ice
146 votes
8
— Great
64%
Good Advice
158 votes
8
— Great
83%
The Marathon Family
111 votes
8
— Great
72%
Kitchen in Paris
95 votes
8
— Great
76%
The Trap
61 votes
8
— Great
66%
The Kitchen: World Chef Battle
69 votes
8
— Great
77%
The Border Post
51 votes
8
— Great
82%
The Elusive Summer of '68
48 votes
8
— Great
74%
Tito and Me
31 votes
8
— Great
81%
Walter Defends Sarajevo
27 votes
8
— Great
74%
Variola Vera
29 votes
8
— Great
73%
Tight Skin 2
26 votes
8
— Great
75%
Second Žika's Dynasty
20 votes
8
— Great
80%
Balkan Express
18 votes
8
— Great
70%
The Robbery of the Third Reich
24 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup