trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brian Mwai
0
followers
JKUAT Juja
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,628 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,750 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,973 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,665 votes
8
— Great
79%
Moana
49,017 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,263 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,826 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,974 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,703 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,353 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,691 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,047 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,618 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,807 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,547 votes
8
— Great
73%
Prey
12,727 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,564 votes
8
— Great
72%
Lincoln
5,944 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,334 votes
8
— Great
71%
Hellboy
11,426 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,519 votes
8
— Great
71%
In Time
17,461 votes
8
— Great
71%
Safe House
7,294 votes
8
— Great
70%
Unknown
6,625 votes
8
— Great
70%
Minions: The Rise of Gru
6,808 votes
8
— Great
70%
Escape Plan
11,064 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,663 votes
8
— Great
69%
Olympus Has Fallen
12,141 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,571 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,589 votes
8
— Great
67%
47 Ronin
8,852 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,430 votes
8
— Great
67%
Strays
2,238 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,723 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,423 votes
8
— Great
65%
300: Rise of an Empire
12,888 votes
8
— Great
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,319 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,895 votes
8
— Great
64%
The Tourist
6,468 votes
8
— Great
64%
Click
10,487 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup