Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Brian Mwai
0
Followers
0
Following
JKUAT Juja
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,615 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,771 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,883 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,942 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,662 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,436 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,072 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,087 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,606 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
41,242 votes
9
— Superb
72%
Thor
40,167 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,903 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,805 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
36,492 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,859 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,665 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,517 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,069 votes
9
— Superb
69%
Life
22,217 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
17,095 votes
9
— Superb
71%
Fast & Furious 6
16,366 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
15,373 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
15,218 votes
9
— Superb
66%
Cars 2
15,659 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,443 votes
9
— Superb
71%
American Hustle
13,151 votes
9
— Superb
72%
Rango
10,823 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,716 votes
9
— Superb
71%
RED 2
10,023 votes
9
— Superb
69%
Puss in Boots
9,964 votes
9
— Superb
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,550 votes
9
— Superb
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,628 votes
9
— Superb
70%
2 Guns
9,469 votes
9
— Superb
66%
Resident Evil: Extinction
8,946 votes
9
— Superb
62%
R.I.P.D.
9,084 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Awakening
8,227 votes
9
— Superb
62%
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
8,160 votes
9
— Superb
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,373 votes
9
— Superb
70%
Homefront
6,176 votes
9
— Superb
69%
Air Force One
5,387 votes
9
— Superb
61%
The Bounty Hunter
4,301 votes
9
— Superb
67%
The Losers
3,818 votes
9
— Superb
68%
Here Comes the Boom
3,070 votes
9
— Superb
76%
Justice League: Doom
2,272 votes
9
— Superb
53%
The Shaggy Dog
615 votes
9
— Superb
72%
New Gods: Nezha Reborn
422 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch