trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Greg Mitchell
0
followers
Canton, Michigan
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
168
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
The Five Heartbeats
193 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,588 votes
6
— Fair
82%
Deadpool
108,810 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,480 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,303 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,025 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Unforgiven
6,994 votes
9
— Superb
80%
Citizenfour
3,792 votes
9
— Superb
80%
Deep Cover
1 vote
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,540 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,632 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
56,010 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,299 votes
6
— Fair
78%
Me Before You
16,034 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,148 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,877 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
10,053 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Straight Outta Compton
10,358 votes
6
— Fair
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,852 votes
9
— Superb
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,696 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,092 votes
8
— Great
76%
300
25,175 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Where to Invade Next
2,190 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,985 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,769 votes
6
— Fair
76%
Friday
3,914 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love & Basketball
627 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,969 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Southpaw
8,666 votes
8
— Great
75%
Creed
16,329 votes
6
— Fair
75%
Purple Rain
999 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Iron Claw
2,997 votes
6
— Fair
75%
Never Back Down: No Surrender
1,235 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,150 votes
9
— Superb
75%
American Fiction
3,577 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,927 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,558 votes
7
— Good
74%
Concussion
6,458 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,497 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dope
4,116 votes
6
— Fair
73%
Unbroken
5,884 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,254 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,300 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Barbershop: The Next Cut
3,392 votes
7
— Good
73%
Deep Cover
441 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,526 votes
9
— Superb
73%
The Equalizer 3
8,745 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,400 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Beekeeper
12,201 votes
10
— Totally Ninja!
73%
In Too Deep
213 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jason Bourne
24,912 votes
6
— Fair
72%
The Fast and the Furious
16,928 votes
10
— Totally Ninja!
72%
10 Cloverfield Lane
24,579 votes
7
— Good
72%
Blood and Bone
1,055 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Chronicle
9,005 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,972 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,059 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,074 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,677 votes
7
— Good
71%
Whiskey Tango Foxtrot
5,983 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup