trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Geezus
VIP
9
4
followers
Omicron Persei 8
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
83
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Game of Thrones
131,321 votes
10
— Totally Ninja!
92%
Breaking Bad
97,461 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,851 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Bang Theory
61,083 votes
5
— Meh
89%
Sherlock
47,209 votes
10
— Totally Ninja!
85%
House
29,981 votes
9
— Superb
84%
House of Cards
24,249 votes
8
— Great
85%
True Detective
21,140 votes
9
— Superb
84%
Community
20,282 votes
10
— Totally Ninja!
79%
American Horror Story
19,235 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Queen's Gambit
18,102 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Death Note
15,787 votes
9
— Superb
85%
The Last of Us
13,516 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Heroes
13,723 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Arrested Development
12,608 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Archer
11,478 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Mad Men
11,321 votes
8
— Great
66%
Under the Dome
12,695 votes
6
— Fair
86%
It's Always Sunny in Philadelphia
10,459 votes
9
— Superb
82%
Love, Death & Robots
9,795 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Boardwalk Empire
9,111 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Americans
8,940 votes
9
— Superb
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,355 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Star Trek: The Next Generation
8,295 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Twin Peaks
7,691 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Black Sails
7,817 votes
7
— Good
81%
The Leftovers
7,786 votes
8
— Great
82%
30 Rock
7,654 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Adventure Time
7,042 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Cowboy Bebop
6,775 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Justified
6,428 votes
8
— Great
73%
The Strain
6,664 votes
9
— Superb
89%
Cosmos
5,076 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Freaks and Geeks
5,138 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Almost Human
5,382 votes
6
— Fair
78%
Da Vinci's Demons
5,176 votes
8
— Great
84%
Neon Genesis Evangelion
4,907 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shadow and Bone
4,847 votes
6
— Fair
80%
The Fall
4,612 votes
9
— Superb
81%
Star Trek
4,356 votes
7
— Good
83%
Halt and Catch Fire
4,164 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Hell on Wheels
3,812 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Helix
3,828 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Knick
2,876 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Star Trek: Strange New Worlds
2,889 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Masters of Sex
2,872 votes
9
— Superb
80%
Eastbound & Down
2,441 votes
8
— Great
67%
Extant
2,586 votes
7
— Good
69%
Hemlock Grove
2,519 votes
6
— Fair
80%
You're the Worst
2,259 votes
8
— Great
78%
The Goldbergs
2,265 votes
10
— Totally Ninja!
82%
An Idiot Abroad
2,056 votes
8
— Great
82%
Rectify
1,866 votes
7
— Good
73%
Salem
1,953 votes
7
— Good
84%
The Boondocks
1,680 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ascension
1,616 votes
7
— Good
75%
Portlandia
1,320 votes
9
— Superb
71%
Real Time with Bill Maher
1,227 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Young Doctor's Notebook
1,167 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Crazy Ones
1,168 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup