trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Greg Enslen
VIP
6
9
followers
Tipp City, Ohio
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
118
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,736 votes
8
— Great
80%
Logan
60,755 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,089 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,984 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,757 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,258 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,425 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,122 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,243 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,625 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,534 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,617 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,636 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,378 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,958 votes
8
— Great
72%
Thor
39,417 votes
8
— Great
82%
Up
38,922 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,958 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,802 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,605 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,957 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,171 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,355 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,307 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,183 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,603 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,054 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,817 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,761 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,709 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,078 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,881 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,389 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,095 votes
8
— Great
81%
1917
24,841 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,814 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,805 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,218 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,835 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,714 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,365 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,112 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,457 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,440 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,373 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,217 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,974 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,346 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,943 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,888 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,018 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,988 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,654 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,199 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,899 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,665 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,629 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,265 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,575 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,477 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup