Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Geoff
1
Follower
0
Following
Austin, Texas
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
590
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
85%
Interstellar
75,017 votes
7
— Good
87%
Fight Club
50,997 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,290 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,969 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,068 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,634 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,121 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,964 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,197 votes
7
— Good
72%
Thor
40,060 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,248 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,647 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,903 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,962 votes
7
— Good
77%
The Revenant
34,424 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,846 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,785 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,521 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,116 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,327 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,837 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
27,152 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,531 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,798 votes
7
— Good
76%
The Hangover
28,187 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,773 votes
7
— Good
73%
Cars
27,317 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,345 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,751 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,037 votes
7
— Good
75%
Sing
25,707 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,319 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,264 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,488 votes
7
— Good
74%
Brave
24,461 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,138 votes
7
— Good
69%
Black Widow
24,549 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
23,212 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,853 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,157 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
20,031 votes
7
— Good
76%
Ice Age
21,074 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,659 votes
7
— Good
82%
Green Book
19,642 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
21,246 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,653 votes
7
— Good
82%
Braveheart
19,057 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
19,677 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,777 votes
7
— Good
77%
Fury
19,257 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,433 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,435 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,677 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,417 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,677 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,080 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,857 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,970 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,484 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,897 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch