trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Geo Magneto
5
followers
Venice, California
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
47
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,648 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,440 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,940 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,798 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,536 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,594 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,846 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,739 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,120 votes
9
— Superb
77%
Wind River
14,696 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,660 votes
9
— Superb
72%
Nocturnal Animals
14,634 votes
9
— Superb
73%
The Post
8,289 votes
9
— Superb
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,686 votes
9
— Superb
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,239 votes
9
— Superb
78%
Magnolia
4,811 votes
9
— Superb
70%
Sorry to Bother You
4,796 votes
9
— Superb
74%
Chicago
4,201 votes
9
— Superb
69%
Three Thousand Years of Longing
4,049 votes
9
— Superb
69%
The Master
3,962 votes
9
— Superb
63%
The Beguiled
3,151 votes
9
— Superb
81%
Mr. Church
3,010 votes
9
— Superb
70%
Roman J. Israel, Esq.
2,925 votes
9
— Superb
75%
Synecdoche, New York
2,181 votes
9
— Superb
80%
Paris, Texas
2,020 votes
9
— Superb
68%
The Square
1,932 votes
9
— Superb
72%
The Great Outdoors
1,352 votes
9
— Superb
74%
The Last Word
804 votes
9
— Superb
78%
Maudie
801 votes
9
— Superb
73%
The Rider
788 votes
9
— Superb
72%
Lean on Pete
589 votes
9
— Superb
75%
My Night at Maud's
244 votes
9
— Superb
70%
Absence of Malice
224 votes
9
— Superb
61%
The Survivors
153 votes
9
— Superb
75%
Love in the Afternoon
151 votes
9
— Superb
80%
Matangi / Maya / M.I.A.
125 votes
9
— Superb
66%
The Death of Louis XIV
73 votes
9
— Superb
71%
Tell Them Willie Boy Is Here
62 votes
9
— Superb
75%
Sisters with Transistors
58 votes
9
— Superb
73%
Mrs Palfrey at The Claremont
34 votes
9
— Superb
78%
Norman Lear: Just Another Version of You
30 votes
9
— Superb
72%
Paths of the Soul
25 votes
9
— Superb
57%
Maya Dardel
21 votes
9
— Superb
60%
Leaving Normal
15 votes
9
— Superb
82%
The Projectionist
8 votes
9
— Superb
76%
Pop! The Science of Bubbles
3 votes
9
— Superb
80%
Arctic Daughter: A Lifetime of Wilderness
2 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup