trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
George Kos
VIP
6
41
followers
Greece
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
459
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
86%
The Empire Strikes Back
37,053 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,933 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,315 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,693 votes
7
— Good
81%
Sunset Boulevard
2,786 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,360 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,855 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,814 votes
7
— Good
80%
Before Sunset
5,020 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,280 votes
7
— Good
78%
Misery
6,030 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,164 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,856 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,719 votes
7
— Good
77%
The Raid 2
4,638 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,094 votes
7
— Good
77%
Let the Right One In
4,601 votes
7
— Good
77%
Sully
20,428 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,062 votes
7
— Good
76%
300
25,183 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,092 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,716 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,264 votes
7
— Good
76%
Bootleggers
75 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,776 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Dead
2,925 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,516 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,368 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,739 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,305 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,259 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,542 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,290 votes
7
— Good
75%
Silver Skates
353 votes
7
— Good
75%
Equilibrium
8,946 votes
7
— Good
75%
Jacob's Ladder
2,908 votes
7
— Good
75%
Run Lola Run
3,803 votes
7
— Good
75%
Only Yesterday
1,554 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,319 votes
7
— Good
74%
PERSONA3 THE MOVIE #4 Winter of Rebirth
71 votes
7
— Good
74%
5 Centimeters per Second
3,222 votes
7
— Good
74%
The Prince of Egypt
4,864 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,334 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,854 votes
7
— Good
74%
Speed
10,227 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,673 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,591 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,495 votes
7
— Good
74%
Coherence
7,007 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,554 votes
7
— Good
74%
Identity
6,053 votes
7
— Good
74%
One Day
3,894 votes
7
— Good
74%
The Wailing
3,296 votes
7
— Good
74%
Creed II
9,280 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,068 votes
7
— Good
73%
Colonia
3,520 votes
7
— Good
73%
Grease
9,434 votes
7
— Good
73%
Match Point
3,660 votes
7
— Good
73%
Underworld
11,244 votes
7
— Good
73%
Looper
21,821 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup