trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
George Kos
VIP
6
41
followers
Greece
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
425
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
85%
Interstellar
72,562 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,089 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,300 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,666 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,984 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,063 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,736 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,273 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,008 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,808 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,428 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,123 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,381 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,273 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,534 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,141 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,637 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,138 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,785 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,601 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,127 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,958 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,846 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,143 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,276 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,379 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,653 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,200 votes
8
— Great
72%
Thor
39,418 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,804 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,553 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,171 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,900 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,308 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,183 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,324 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,904 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,761 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,599 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,272 votes
8
— Great
70%
Venom
33,822 votes
8
— Great
74%
Split
32,568 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,535 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,939 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,328 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,761 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,413 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,135 votes
8
— Great
74%
It
29,144 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,438 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,282 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,993 votes
8
— Great
73%
Cars
26,766 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,542 votes
8
— Great
81%
1917
24,842 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,318 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,837 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,956 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,968 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,022 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup