Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
George Kos
VIP
6
41
Followers
67
Following
Greece
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
349
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
64%
Scream 4
5,714 votes
6
— Fair
63%
Final Destination 5
5,692 votes
7
— Good
65%
The Ritual
5,686 votes
7
— Good
61%
Flatliners
5,616 votes
5
— Meh
61%
Scream 3
5,612 votes
6
— Fair
72%
Tremors
5,553 votes
9
— Superb
65%
Drag Me to Hell
5,542 votes
7
— Good
63%
Saw V
5,504 votes
8
— Great
74%
Poltergeist
5,453 votes
8
— Great
59%
The Final Destination
5,444 votes
6
— Fair
70%
Planet Terror
5,253 votes
7
— Good
64%
Saw VI
5,189 votes
7
— Good
67%
Oculus
5,171 votes
8
— Great
66%
Friday the 13th
5,073 votes
7
— Good
71%
Triangle
5,073 votes
8
— Great
66%
The Thing
5,020 votes
7
— Good
71%
Run
5,003 votes
6
— Fair
78%
Rosemary's Baby
4,900 votes
7
— Good
67%
30 Days of Night
4,859 votes
7
— Good
62%
Hostel
4,820 votes
6
— Fair
61%
Saw 3D
4,774 votes
7
— Good
77%
Let the Right One In
4,709 votes
7
— Good
62%
I Know What You Did Last Summer
4,593 votes
8
— Great
61%
Priest
4,579 votes
6
— Fair
66%
Freaky
4,515 votes
7
— Good
59%
Legion
4,497 votes
5
— Meh
70%
Hellraiser
4,489 votes
7
— Good
63%
Devil
4,453 votes
6
— Fair
56%
Blair Witch
4,361 votes
5
— Meh
59%
A Nightmare on Elm Street
4,255 votes
5
— Meh
69%
Before I Wake
4,245 votes
7
— Good
65%
Jeepers Creepers
4,232 votes
7
— Good
57%
Poltergeist
3,942 votes
6
— Fair
70%
The Host
3,901 votes
9
— Superb
62%
Freddy vs. Jason
3,899 votes
7
— Good
68%
You're Next
3,859 votes
7
— Good
70%
Death Becomes Her
3,851 votes
8
— Great
60%
Countdown
3,824 votes
7
— Good
62%
The Grudge
3,795 votes
9
— Superb
64%
The Strangers
3,778 votes
7
— Good
61%
Friday the 13th
3,726 votes
6
— Fair
57%
The Forest
3,699 votes
6
— Fair
59%
In the Tall Grass
3,699 votes
6
— Fair
65%
The Hills Have Eyes
3,687 votes
7
— Good
65%
Wrong Turn
3,582 votes
7
— Good
64%
Thir13en Ghosts
3,506 votes
7
— Good
64%
Deliver Us from Evil
3,489 votes
5
— Meh
65%
Hannibal Rising
3,488 votes
8
— Great
71%
Let Me In
3,484 votes
8
— Great
55%
Anaconda
3,463 votes
7
— Good
59%
Sinister 2
3,460 votes
7
— Good
73%
The Orphanage
3,459 votes
7
— Good
62%
Gothika
3,451 votes
8
— Great
74%
The Wailing
3,444 votes
7
— Good
61%
Ghost Ship
3,438 votes
7
— Good
74%
An American Werewolf in London
3,429 votes
8
— Great
54%
Ouija
3,421 votes
7
— Good
71%
Martyrs
3,412 votes
8
— Great
67%
Halloween II
3,386 votes
7
— Good
65%
Fright Night
3,337 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch