trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
George
0
followers
Bangalore
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
131
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
Fight Club
49,650 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
15,007 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,247 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,699 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,975 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,694 votes
7
— Good
82%
Up
38,973 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,767 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,974 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,028 votes
5
— Meh
80%
Inside Out
44,186 votes
7
— Good
80%
Logan
60,807 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,751 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,037 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
49,059 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,059 votes
4
— Poor
79%
Captain Fantastic
12,281 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,301 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,358 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,196 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,661 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,351 votes
9
— Superb
78%
A Man Called Otto
7,722 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,434 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,986 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,735 votes
9
— Superb
77%
Miss Sloane
5,202 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,458 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sully
20,430 votes
6
— Fair
77%
The Accountant
30,959 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Boruto: Naruto the Movie
1,099 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,901 votes
9
— Superb
76%
The Equalizer
21,319 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,505 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,438 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Homecoming
52,792 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,878 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,528 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,666 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,438 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,573 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,631 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,166 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hell or High Water
14,399 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,268 votes
5
— Meh
75%
Storks
12,397 votes
8
— Great
75%
Sing
25,469 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,462 votes
8
— Great
74%
Split
32,599 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,578 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pete's Dragon
8,111 votes
4
— Poor
74%
War Dogs
19,131 votes
7
— Good
74%
It
29,175 votes
7
— Good
74%
Gran Turismo
6,664 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,595 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,203 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,767 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,988 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,563 votes
5
— Meh
73%
Elemental
8,034 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup