trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gibbs
VIP
4
0
followers
Montreal
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,903 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,232 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,554 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,228 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,249 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,685 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,595 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,319 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,835 votes
9
— Superb
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,299 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,269 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,926 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,736 votes
9
— Superb
73%
The Mummy
16,341 votes
9
— Superb
72%
The Lion King
16,181 votes
9
— Superb
70%
Enola Holmes
11,697 votes
9
— Superb
63%
Battleship
10,473 votes
9
— Superb
59%
Monster Hunter
7,260 votes
9
— Superb
78%
The Man from Earth
5,701 votes
9
— Superb
71%
News of the World
4,784 votes
9
— Superb
77%
Friends: The Reunion
3,987 votes
9
— Superb
74%
Invictus
3,989 votes
9
— Superb
75%
Judas and the Black Messiah
3,581 votes
9
— Superb
76%
The Mauritanian
2,997 votes
9
— Superb
67%
Wild Things
2,792 votes
9
— Superb
81%
Apollo 11
2,361 votes
9
— Superb
70%
The Dig
2,492 votes
9
— Superb
76%
On the Basis of Sex
2,014 votes
9
— Superb
58%
2067
2,196 votes
9
— Superb
79%
Woodstock: Three Days That Defined a Generation
100 votes
9
— Superb
81%
Eagles: Farewell I Tour - Live from Melbourne
77 votes
9
— Superb
77%
Elton John - The Million Dollar Piano
16 votes
9
— Superb
93%
Eric Clapton Live at Budokan, Tokyo
3 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup