trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
GhostElite
0
followers
Southfield, Michigan
52
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,452 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,260 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,263 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,834 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,665 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,269 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,410 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,129 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,219 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,289 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,428 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,009 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,916 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,168 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,942 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,310 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,752 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,131 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,250 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,575 votes
8
— Great
80%
Logan
60,530 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,521 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,068 votes
9
— Superb
79%
John Wick
50,974 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,791 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,099 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,107 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,615 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,808 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,471 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,399 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,663 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,674 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,836 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,224 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,589 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,341 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,378 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,476 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,087 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,481 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,396 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,935 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sing
25,377 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,364 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,152 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,972 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,480 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,103 votes
8
— Great
73%
Trolls
20,467 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,196 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,204 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,091 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,833 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,708 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
22,919 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,942 votes
9
— Superb
71%
The Boss Baby
25,176 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,502 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,845 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup