trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Ghostio
VIP
5
5
followers
Milwaukee, WI
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
376
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Guardians of the Galaxy
96,057 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,268 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,773 votes
8
— Great
86%
Inception
71,258 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,536 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,029 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,066 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,401 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,678 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,996 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,264 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,718 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,705 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,613 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,626 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,440 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,395 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,825 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,564 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,079 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
48,837 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,698 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,434 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,841 votes
8
— Great
81%
Joker
46,491 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,251 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,110 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,973 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,886 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,467 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,416 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,479 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,288 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,026 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,799 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,125 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
42,991 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,208 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,839 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,561 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,526 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,423 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,307 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,533 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,303 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,211 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,830 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,166 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,735 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,625 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,321 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,285 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,855 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,713 votes
8
— Great
79%
Dune
35,691 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,676 votes
8
— Great
72%
Captain Marvel
35,096 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,192 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,077 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
33,971 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup