trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
kieran
4
followers
Liverpool, England
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
422
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,675 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,488 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,781 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,501 votes
8
— Great
86%
Inception
71,753 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,417 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,886 votes
7
— Good
80%
Logan
60,728 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,138 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,283 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,639 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,962 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,975 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,873 votes
4
— Poor
81%
The Martian
51,738 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,520 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,235 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,858 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,229 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,982 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,394 votes
8
— Great
81%
Joker
46,921 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,204 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,643 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,345 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,605 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,108 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,592 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,366 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,648 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,868 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,517 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,118 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,612 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,107 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,764 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,579 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,115 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,937 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,257 votes
5
— Meh
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,714 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,824 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,120 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,368 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,259 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,581 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,934 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,411 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,778 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,942 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,535 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,154 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,398 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,048 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,007 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,883 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup