trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
gibneyp
14
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Gattaca
10,872 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,282 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,921 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,316 votes
7
— Good
79%
The Bridge on the River Kwai
3,213 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,724 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,117 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,966 votes
7
— Good
77%
Total Recall
11,852 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,918 votes
7
— Good
75%
Hell or High Water
14,404 votes
7
— Good
75%
Creed
16,338 votes
7
— Good
75%
The Fly
5,931 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,460 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,328 votes
7
— Good
74%
The Conjuring 2
16,344 votes
7
— Good
74%
It
29,182 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,187 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,976 votes
7
— Good
73%
The Favourite
8,475 votes
7
— Good
73%
The Great Gatsby
15,373 votes
7
— Good
73%
The Andromeda Strain
1,332 votes
7
— Good
73%
T2 Trainspotting
7,008 votes
7
— Good
72%
Up in the Air
6,752 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,830 votes
7
— Good
72%
Thor
39,465 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,236 votes
7
— Good
71%
Vice
6,113 votes
7
— Good
71%
A Simple Favor
9,510 votes
7
— Good
70%
White Boy Rick
2,983 votes
7
— Good
70%
Us
15,442 votes
7
— Good
70%
Bombshell
5,776 votes
7
— Good
70%
The Ides of March
3,912 votes
7
— Good
69%
The Sisters Brothers
3,500 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,099 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup