trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sahil Shah
4
followers
Indore, India
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,913 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,723 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,247 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
47,030 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,266 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,110 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,032 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,599 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,694 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,493 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,695 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,692 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,745 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Atomic Blonde
18,477 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jumanji: The Next Level
18,414 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,731 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ralph Breaks the Internet
15,730 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,297 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,825 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Upgrade
15,284 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,660 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Red Sparrow
14,708 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Bright
14,694 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Zombieland: Double Tap
14,273 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,531 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
11,856 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,665 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,110 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,515 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,131 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,280 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,201 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,641 votes
10
— Totally Ninja!
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,686 votes
10
— Totally Ninja!
76%
50/50
7,682 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Hardcore Henry
8,148 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Code 8
7,467 votes
10
— Totally Ninja!
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,483 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,216 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Project Power
6,515 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,126 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Memories of Murder
5,079 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Devil All the Time
5,416 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Good Time
4,729 votes
10
— Totally Ninja!
78%
I Saw the Devil
4,073 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Peanut Butter Falcon
3,990 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Get the Gringo
3,161 votes
10
— Totally Ninja!
77%
I Am Sam
2,652 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Man from Nowhere
2,425 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Timecrimes
2,417 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,131 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Cherry
2,162 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Mute
2,290 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Tokyo Godfathers
1,760 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mother
1,681 votes
10
— Totally Ninja!
76%
One Cut of the Dead
1,632 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Confessions
1,353 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Lunchbox
1,201 votes
10
— Totally Ninja!
70%
In the Fade
1,221 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ocean Waves
1,221 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup