trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ginkoji
1
follower
Omicron Persei 8
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
93
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,695 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,519 votes
8
— Great
86%
Inception
71,765 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,426 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,896 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,582 votes
8
— Great
80%
Logan
60,741 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,071 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,651 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,046 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,530 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,248 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,239 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,792 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,834 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,657 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,382 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,232 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,613 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,112 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,526 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,894 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,875 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,130 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,587 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,945 votes
7
— Good
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,129 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,266 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,371 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,643 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,586 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,591 votes
8
— Great
79%
Dune
36,533 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,131 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,163 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,406 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,055 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,354 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,898 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,643 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,238 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,745 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,152 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,036 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,525 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,752 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,286 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,802 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,831 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,845 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,791 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,518 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup