trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Glen VanDerHart
VIP
7
1
Follower
3
Following
Crossville, Tennessee
62
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
99
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,895 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
62,221 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,142 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
51,067 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,460 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,422 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,697 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,749 votes
9
— Superb
79%
Dune
37,191 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,824 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,554 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,926 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,888 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,875 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,622 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,644 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,654 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,920 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,581 votes
9
— Superb
63%
Assassin's Creed
23,508 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
23,069 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,339 votes
9
— Superb
68%
Tomb Raider
20,640 votes
9
— Superb
70%
Despicable Me 3
20,546 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,498 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,361 votes
9
— Superb
65%
Eternals
19,315 votes
9
— Superb
66%
Transformers: The Last Knight
19,200 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
19,161 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,133 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
18,028 votes
9
— Superb
70%
The Legend of Tarzan
17,963 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,415 votes
9
— Superb
67%
Uncharted
16,241 votes
9
— Superb
72%
Bumblebee
15,785 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,360 votes
9
— Superb
69%
The Tomorrow War
13,591 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,423 votes
9
— Superb
66%
Skyscraper
12,343 votes
9
— Superb
65%
Gemini Man
12,266 votes
9
— Superb
80%
Gifted
12,238 votes
9
— Superb
66%
6 Underground
11,518 votes
9
— Superb
66%
Bloodshot
10,684 votes
9
— Superb
77%
Patriots Day
10,563 votes
9
— Superb
70%
Angel Has Fallen
10,366 votes
9
— Superb
72%
Turning Red
10,154 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
10,027 votes
9
— Superb
74%
The Foreigner
10,010 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
9,960 votes
9
— Superb
80%
A Dog's Purpose
9,579 votes
9
— Superb
61%
Moonfall
9,546 votes
9
— Superb
77%
Instant Family
8,161 votes
9
— Superb
74%
Ferdinand
7,814 votes
9
— Superb
79%
Love, Simon
7,792 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,142 votes
9
— Superb
73%
The Space Between Us
7,009 votes
9
— Superb
66%
Monsters vs Aliens
6,993 votes
9
— Superb
69%
Dumbo
6,746 votes
9
— Superb
68%
The House with a Clock in Its Walls
6,281 votes
9
— Superb
70%
Bombshell
5,796 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup