trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SilasBotwin
VIP
12
38
followers
China
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
436
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,680 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,783 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,523 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,645 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,582 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,939 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,942 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,590 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,523 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,692 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,310 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,572 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,247 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,735 votes
7
— Good
76%
300
25,142 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,028 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,431 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,693 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,494 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,210 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,649 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,495 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,705 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,199 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,321 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,454 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,720 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,625 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,250 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,598 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,498 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,836 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,658 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,942 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,496 votes
7
— Good
77%
Luca
11,413 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,472 votes
7
— Good
74%
Speed
10,211 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,040 votes
7
— Good
76%
Corpse Bride
9,966 votes
7
— Good
75%
The Town
9,684 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,531 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,616 votes
7
— Good
72%
Bad Times at the El Royale
8,419 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,748 votes
7
— Good
76%
50/50
7,673 votes
7
— Good
69%
The Lorax
7,216 votes
7
— Good
69%
Burn After Reading
7,097 votes
7
— Good
68%
Robots
6,855 votes
7
— Good
72%
9
6,817 votes
7
— Good
69%
Green Room
6,531 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,516 votes
7
— Good
75%
Gone Baby Gone
6,486 votes
7
— Good
70%
EuroTrip
6,355 votes
7
— Good
68%
The Giver
6,042 votes
7
— Good
70%
Phone Booth
6,001 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup