trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
grandwoody
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Pulp Fiction
43,328 votes
6
— Fair
84%
Whiplash
24,673 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,166 votes
6
— Fair
81%
Wonder
10,969 votes
6
— Fair
81%
Trainspotting
14,456 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
46,019 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,041 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,807 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,963 votes
6
— Fair
76%
Toy Story 4
16,613 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,701 votes
6
— Fair
76%
Cocaine Cowboys
424 votes
6
— Fair
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,805 votes
6
— Fair
76%
Snowden
14,468 votes
6
— Fair
75%
Shot Caller
7,100 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,341 votes
6
— Fair
73%
A Foreign Affair
135 votes
6
— Fair
72%
Bad Moms
18,123 votes
6
— Fair
72%
Brawl in Cell Block 99
4,710 votes
6
— Fair
71%
Money Monster
9,551 votes
6
— Fair
71%
48 Hrs.
2,455 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,639 votes
6
— Fair
70%
The White Tiger
1,944 votes
6
— Fair
70%
Death Wish
8,230 votes
6
— Fair
70%
Idiocracy
9,466 votes
6
— Fair
69%
Rememory
2,325 votes
6
— Fair
68%
Ghost in the Shell
26,537 votes
6
— Fair
66%
Prescription Thugs
162 votes
6
— Fair
65%
Neighbors 2: Sorority Rising
12,316 votes
6
— Fair
64%
No Man's Land
126 votes
6
— Fair
61%
The First Purge
6,951 votes
6
— Fair
45%
Slender Man
2,916 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup