trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Green_Jenkin
VIP
10
1
follower
Dunwich, MA
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
161
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,454 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,575 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,394 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,845 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,343 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,086 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,014 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,893 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,275 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,543 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,149 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,547 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,201 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,108 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,794 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,673 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,456 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,709 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,871 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,860 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,779 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,331 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
21,731 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,374 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,924 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,373 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,124 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,821 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,589 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,902 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,198 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,241 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,142 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,592 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,971 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,408 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,876 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,449 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,546 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,235 votes
10
— Totally Ninja!
76%
RoboCop
9,626 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Sucker Punch
9,025 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,941 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Equilibrium
8,913 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,716 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Brightburn
8,584 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,522 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,049 votes
10
— Totally Ninja!
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,645 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,405 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,329 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Girl with All the Gifts
7,114 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,107 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Proof
6,902 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mad Max 2
6,644 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Mars Attacks!
6,499 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,356 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Crow
6,299 votes
10
— Totally Ninja!
73%
[REC]
6,004 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
5,979 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup