trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shay
VIP
4
7
followers
Emerald Isle
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Jurassic Park
32,594 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,697 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,149 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,713 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,837 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,196 votes
9
— Superb
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,697 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,167 votes
9
— Superb
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,047 votes
9
— Superb
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,837 votes
9
— Superb
78%
Jaws
13,995 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,417 votes
9
— Superb
71%
Ice Age: The Meltdown
11,682 votes
9
— Superb
70%
The Creator
10,571 votes
9
— Superb
68%
Ice Age: Continental Drift
9,910 votes
9
— Superb
72%
Love and Monsters
9,309 votes
9
— Superb
69%
Blade II
9,228 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,456 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
8,570 votes
9
— Superb
74%
Pitch Black
8,149 votes
9
— Superb
78%
A Man Called Otto
7,674 votes
9
— Superb
66%
Happy Feet
7,316 votes
9
— Superb
74%
Little Shop of Horrors
2,877 votes
9
— Superb
75%
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast
1,740 votes
9
— Superb
77%
The Cabinet of Dr. Caligari
1,499 votes
9
— Superb
82%
Ikiru
1,187 votes
9
— Superb
78%
The Bleeding Edge
262 votes
9
— Superb
73%
The Band Wagon
223 votes
9
— Superb
78%
Chernobyl: The Lost Tapes
181 votes
9
— Superb
63%
Frankenstein
140 votes
9
— Superb
68%
The River Runner
57 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup