trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Greypiffle
VIP
6
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,879 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,405 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,555 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,047 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,278 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,771 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,146 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,837 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,107 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,843 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,255 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,512 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,405 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,302 votes
8
— Great
74%
Brave
24,099 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,989 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,640 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,251 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,703 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,651 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,446 votes
8
— Great
66%
Cars 2
15,328 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
12,852 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,336 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,245 votes
8
— Great
71%
Paul
10,210 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,183 votes
8
— Great
79%
Big Fish
9,307 votes
8
— Great
74%
Mrs. Doubtfire
9,010 votes
8
— Great
74%
Arthur Christmas
4,075 votes
8
— Great
64%
Gnomeo & Juliet
3,399 votes
8
— Great
72%
Burlesque
3,186 votes
8
— Great
64%
Hop
3,171 votes
8
— Great
71%
Mary and The Witch's Flower
1,311 votes
8
— Great
70%
Northpole: Open for Christmas
259 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup