trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
greysondn
5
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,673 votes
7
— Good
86%
Inception
71,870 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,957 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,329 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,810 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,329 votes
7
— Good
79%
Moana
49,024 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,683 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,996 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,637 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,381 votes
7
— Good
70%
Venom
33,847 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,359 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,738 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,221 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,398 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,237 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,700 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,412 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,312 votes
7
— Good
71%
In Time
17,465 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,337 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,271 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,884 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,465 votes
7
— Good
73%
Hotel Transylvania
15,768 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,587 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,586 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,103 votes
7
— Good
73%
Frozen II
15,061 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,715 votes
7
— Good
64%
Men in Black: International
14,694 votes
7
— Good
70%
Zombieland: Double Tap
14,271 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,164 votes
7
— Good
72%
Hotel Transylvania 2
14,043 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,456 votes
7
— Good
68%
Salt
11,968 votes
7
— Good
70%
Alice Through the Looking Glass
11,672 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,051 votes
7
— Good
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,320 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,725 votes
7
— Good
68%
The Other Guys
8,528 votes
7
— Good
70%
28 Weeks Later
8,383 votes
7
— Good
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,191 votes
7
— Good
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,166 votes
7
— Good
72%
Finch
8,061 votes
7
— Good
69%
Sinister
8,037 votes
7
— Good
61%
Resident Evil: Retribution
7,800 votes
7
— Good
67%
Damsel
6,549 votes
7
— Good
59%
Fantasy Island
6,036 votes
7
— Good
70%
Boss Level
5,896 votes
7
— Good
67%
Guns Akimbo
5,782 votes
7
— Good
71%
A Christmas Carol
5,730 votes
7
— Good
72%
Tron
5,675 votes
7
— Good
66%
Surrogates
5,556 votes
7
— Good
76%
Labyrinth
5,361 votes
7
— Good
61%
Gamer
5,146 votes
7
— Good
66%
The Addams Family
5,059 votes
7
— Good
61%
Five Nights at Freddy's
5,051 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup