Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Gryphon Biancaurora
0
Followers
0
Following
Italy
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
253
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
2,122 votes
7
— Good
88%
The Godfather
29,327 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
18,463 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,340 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,426 votes
7
— Good
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,841 votes
7
— Good
82%
Once Upon a Time in the West
4,983 votes
7
— Good
82%
Braveheart
19,114 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,799 votes
7
— Good
81%
Hachi: A Dog's Tale
7,222 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,883 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,935 votes
7
— Good
81%
The Shining
24,673 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
27,100 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,941 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,087 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,442 votes
7
— Good
80%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
2,032 votes
7
— Good
80%
Bicycle Thieves
2,121 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,791 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
35,012 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,085 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,826 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,606 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,472 votes
7
— Good
79%
Sword of the Stranger
1,075 votes
7
— Good
79%
The World's Fastest Indian
1,447 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,995 votes
7
— Good
79%
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven
235 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,359 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,146 votes
7
— Good
78%
A Fistful of Dollars
5,384 votes
7
— Good
78%
Redline
1,307 votes
7
— Good
78%
Ben-Hur
3,932 votes
7
— Good
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,216 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,888 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,661 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
15,178 votes
7
— Good
78%
The Twelve Tasks of Asterix
1,424 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,305 votes
7
— Good
77%
Summer Wars
1,863 votes
7
— Good
77%
District 9
20,401 votes
7
— Good
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
6,003 votes
7
— Good
77%
Hero
3,418 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,130 votes
7
— Good
77%
The Crow
6,756 votes
7
— Good
77%
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent
797 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,722 votes
7
— Good
77%
Letters from Iwo Jima
2,864 votes
7
— Good
77%
Total Recall
12,117 votes
7
— Good
77%
Fury
19,324 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,324 votes
7
— Good
76%
The Guns of Navarone
1,170 votes
7
— Good
76%
Ice Age
21,136 votes
7
— Good
76%
Nobody
20,101 votes
7
— Good
76%
Stargate: The Ark of Truth
1,930 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
8,543 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,933 votes
7
— Good
76%
Goldfinger
6,221 votes
7
— Good
76%
Dragons: Gift of the Night Fury
836 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch