trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gryphon Biancaurora
0
followers
Italy
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,276
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
82%
Deadpool
108,832 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,600 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,888 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,667 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,866 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,488 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,957 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,674 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,136 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,221 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,328 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,016 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,108 votes
4
— Poor
75%
Wonder Woman
56,552 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,033 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,905 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,808 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,612 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,327 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,947 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,862 votes
2
— Terrible
79%
Moana
49,023 votes
4
— Poor
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,459 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,250 votes
5
— Meh
82%
The Dark Knight Rises
46,270 votes
4
— Poor
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,707 votes
4
— Poor
86%
Forrest Gump
44,222 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,664 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,155 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,661 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,593 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,679 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,108 votes
3
— Bad
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,305 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,930 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,562 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,173 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,669 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,239 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,813 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,640 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,242 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,156 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,985 votes
4
— Poor
82%
Up
38,953 votes
3
— Bad
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,285 votes
3
— Bad
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,763 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
4
— Poor
73%
Iron Man 3
40,305 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,405 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,049 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,458 votes
5
— Meh
71%
Jurassic World
40,682 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,633 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,248 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,995 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,444 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,636 votes
4
— Poor
1
2
3
20
21
22
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup