trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
gunsgirl
VIP
6
29
followers
Canada
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,748
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
44
45
46
82%
Deadpool
108,782 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,853 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,608 votes
8
— Great
86%
Inception
71,822 votes
5
— Meh
78%
Doctor Strange
65,936 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,639 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,535 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,010 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,889 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,782 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,751 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,293 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,286 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,442 votes
8
— Great
81%
Joker
46,973 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,231 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,243 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,506 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,643 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,572 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,035 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,902 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,545 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,151 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,218 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,150 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,222 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,614 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,496 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,273 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,861 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,163 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,286 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,386 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,973 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,621 votes
8
— Great
79%
Dune
36,605 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,061 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,321 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,914 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,728 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,760 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,773 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,718 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,606 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,280 votes
7
— Good
70%
Venom
33,830 votes
8
— Great
74%
Split
32,578 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,198 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,682 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,263 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,797 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,831 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,942 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,721 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,338 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,775 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,316 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,472 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,669 votes
8
— Great
1
2
3
44
45
46
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup