trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gusa
VIP
2
7
followers
Omicron Persei 8
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
708
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
83%
Guardians of the Galaxy
96,581 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,475 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,946 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,319 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,694 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,005 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,543 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,021 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,797 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,764 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,310 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,848 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,301 votes
8
— Great
79%
Moana
49,017 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,454 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,240 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,696 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,532 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,264 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,144 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,407 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,667 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,071 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,292 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,552 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,160 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,801 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,623 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,503 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,147 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,976 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,751 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,869 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,175 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,294 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,395 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,673 votes
8
— Great
72%
Thor
39,433 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,828 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,095 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,977 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,154 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,573 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,189 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,918 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,331 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,379 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,299 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,196 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,868 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,674 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,265 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,726 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,612 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,288 votes
8
— Great
84%
Coco
31,668 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,176 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,621 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,088 votes
8
— Great
74%
Split
32,583 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup