trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gusa
VIP
2
7
followers
Omicron Persei 8
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Mystery
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
138
movies
Mystery
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
73%
Sleepy Hollow
8,598 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,237 votes
8
— Great
72%
Bad Times at the El Royale
8,433 votes
7
— Good
78%
Lucky Number Slevin
7,960 votes
8
— Great
68%
Signs
8,507 votes
8
— Great
69%
1408
8,339 votes
7
— Good
66%
A Cure for Wellness
8,529 votes
7
— Good
77%
Mystic River
7,824 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,665 votes
7
— Good
65%
Scream
7,555 votes
8
— Great
69%
Self/less
7,343 votes
7
— Good
65%
The Blair Witch Project
7,495 votes
8
— Great
68%
Silent Hill
6,876 votes
7
— Good
75%
Gone Baby Gone
6,495 votes
8
— Great
70%
Unknown
6,634 votes
7
— Good
63%
Knowing
6,971 votes
7
— Good
80%
The Invisible Guest
6,136 votes
8
— Great
79%
Citizen Kane
6,172 votes
8
— Great
73%
Ghost
6,135 votes
8
— Great
66%
A Haunting in Venice
6,127 votes
7
— Good
72%
Enola Holmes 2
5,787 votes
7
— Good
70%
Disturbia
5,381 votes
8
— Great
72%
The Bone Collector
5,309 votes
8
— Great
67%
A Walk Among the Tombstones
5,474 votes
7
— Good
68%
Eagle Eye
5,356 votes
7
— Good
65%
The Village
5,308 votes
7
— Good
75%
Changeling
4,941 votes
7
— Good
77%
Primal Fear
4,782 votes
8
— Great
74%
Anatomy of a Fall
4,765 votes
8
— Great
66%
Fear Street: 1994
4,968 votes
7
— Good
68%
Secret Window
4,555 votes
7
— Good
68%
Buried
4,483 votes
7
— Good
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,105 votes
8
— Great
67%
The Ninth Gate
4,227 votes
8
— Great
71%
Fear Street: 1978
4,128 votes
7
— Good
64%
Devil
4,349 votes
6
— Fair
74%
Super Troopers
3,989 votes
7
— Good
74%
The Outfit
3,870 votes
8
— Great
71%
Brimstone
3,924 votes
7
— Good
67%
Scoob!
4,031 votes
6
— Fair
57%
Escape Plan 2: Hades
4,340 votes
6
— Fair
80%
Batman: Under the Red Hood
3,545 votes
8
— Great
81%
The Secret in Their Eyes
3,425 votes
8
— Great
70%
Fear Street: 1666
3,662 votes
7
— Good
67%
The Losers
3,749 votes
7
— Good
73%
Missing
3,537 votes
7
— Good
57%
How It Ends
3,996 votes
6
— Fair
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,337 votes
8
— Great
62%
The Grudge
3,721 votes
6
— Fair
71%
Chip 'n Dale: Rescue Rangers
3,292 votes
8
— Great
65%
Free Fire
3,408 votes
7
— Good
68%
Luther: The Fallen Sun
3,263 votes
7
— Good
67%
The Imaginarium of Doctor Parnassus
3,273 votes
7
— Good
67%
Super Troopers 2
3,188 votes
7
— Good
68%
Skiptrace
3,091 votes
7
— Good
66%
Once Upon a Time in Mexico
3,068 votes
7
— Good
69%
The Good Nurse
2,927 votes
8
— Great
67%
Wild Things
2,796 votes
7
— Good
62%
The Pink Panther
2,778 votes
4
— Poor
77%
Batman: Mask of the Phantasm
2,326 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup