trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Guilherme Lima Pereira
3
followers
Brazil
29
Guilherme
is watching
Kaiju No. 8
1x08
"Welcome to the Defense Force"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,979 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,687 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
15,021 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,283 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,129 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,273 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,721 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
49,000 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,709 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,706 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,284 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,914 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,546 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,821 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,825 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,904 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,187 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
18,916 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,332 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Raya and the Last Dragon
12,315 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,642 votes
10
— Totally Ninja!
74%
5 Centimeters per Second
3,224 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,079 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,841 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,539 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,436 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,074 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Contagion
12,743 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Art of Getting By
1,630 votes
10
— Totally Ninja!
66%
2 Fast 2 Furious
14,148 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jobs
5,656 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup