trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Guilherme Lima Pereira
3
followers
Brazil
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Monsters, Inc.
36,122 votes
7
— Good
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,958 votes
7
— Good
79%
Moana
49,034 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,607 votes
7
— Good
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,142 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,473 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,786 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,373 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,860 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,203 votes
7
— Good
74%
RED
13,582 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,413 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,249 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,762 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,205 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,671 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,895 votes
7
— Good
67%
Parker
5,368 votes
7
— Good
67%
Snitch
3,649 votes
7
— Good
67%
A Walk Among the Tombstones
5,474 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,032 votes
7
— Good
67%
We Are Your Friends
2,271 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,105 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,448 votes
7
— Good
62%
Tracers
1,845 votes
7
— Good
62%
G.I. Joe: The Rise of Cobra
7,405 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,325 votes
7
— Good
61%
The Cloverfield Paradox
9,041 votes
7
— Good
60%
Stolen
1,683 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup