trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel da Costa
3
followers
São Paulo
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Joker
46,815 votes
8
— Great
79%
Dune
36,338 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,311 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,938 votes
8
— Great
84%
Alien
27,230 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,417 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,674 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,144 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,087 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,091 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,462 votes
8
— Great
74%
Coherence
6,966 votes
8
— Great
65%
X
7,020 votes
8
— Great
65%
Crawl
6,377 votes
8
— Great
72%
The Descent
5,947 votes
8
— Great
67%
The Invitation
5,035 votes
8
— Great
64%
Mandy
4,303 votes
8
— Great
75%
The Skin I Live In
3,931 votes
8
— Great
68%
Suspiria
3,549 votes
8
— Great
64%
No One Will Save You
3,638 votes
8
— Great
62%
The Nun II
3,585 votes
8
— Great
71%
Irreversible
3,314 votes
8
— Great
67%
The Endless
3,281 votes
8
— Great
67%
The Faculty
3,116 votes
8
— Great
60%
Amityville: The Awakening
2,477 votes
8
— Great
68%
The Good Neighbor
1,953 votes
8
— Great
58%
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine
1,535 votes
8
— Great
74%
What the Health
1,040 votes
8
— Great
71%
Capitalism: A Love Story
997 votes
8
— Great
64%
The Eyes of My Mother
892 votes
8
— Great
63%
Starry Eyes
788 votes
8
— Great
58%
The Devil Conspiracy
819 votes
8
— Great
62%
Pathology
739 votes
8
— Great
57%
V/H/S/85
518 votes
8
— Great
60%
Level Up
260 votes
8
— Great
62%
Scare Campaign
243 votes
8
— Great
61%
Alleluia
130 votes
8
— Great
71%
National Bird
73 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup