Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Neil Mitchell
VIP
12
6
Followers
8
Following
Burntisland
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
326
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Guardians of the Galaxy
98,460 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,732 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,734 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,108 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,262 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,278 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,566 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,822 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,228 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,016 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,933 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,302 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,691 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,029 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,692 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,586 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,691 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,170 votes
9
— Superb
82%
Up
39,712 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,844 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,989 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
41,128 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,971 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,186 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,709 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,318 votes
8
— Great
72%
Thor
40,066 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,336 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,381 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,256 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,241 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,879 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,911 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,422 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,407 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,580 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,301 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
34,133 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,565 votes
7
— Good
78%
Titanic
31,597 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,131 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,231 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,734 votes
8
— Great
84%
Alien
28,723 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,627 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,808 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,163 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,724 votes
6
— Fair
67%
Lucy
29,578 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,127 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,266 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,318 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,123 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,692 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
25,350 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,720 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
26,200 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,467 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,323 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,275 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch