Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Halldór Smári Arnarson
VIP
9
5
Followers
5
Following
Reykjavík
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spirited Away
24,840 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,489 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,311 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
20,096 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,595 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,810 votes
8
— Great
84%
Alien
28,916 votes
8
— Great
83%
Memento
26,672 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,085 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,264 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,326 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,495 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,682 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,290 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,852 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,097 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,342 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,177 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,226 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,056 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,091 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
22,006 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,328 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,769 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,784 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,738 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,872 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,252 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,835 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,035 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch