trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Haplo
VIP
3
0
followers
Hull, England
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
119
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Coco
31,657 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,746 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Amadeus
6,181 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,677 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,269 votes
5
— Meh
80%
Unforgiven
6,989 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tombstone
4,919 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,010 votes
8
— Great
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,632 votes
7
— Good
79%
The Color Purple
2,237 votes
4
— Poor
77%
Contact
8,734 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
The Crow
6,327 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,063 votes
6
— Fair
77%
The Transformers: The Movie
1,294 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Hero
3,353 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,268 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fist of Legend
756 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,766 votes
5
— Meh
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,383 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Dogma
6,742 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Labyrinth
5,352 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,851 votes
8
— Great
76%
Batman Beyond: Return of the Joker
1,387 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Graduate
3,836 votes
3
— Bad
76%
Darkest Hour
9,986 votes
5
— Meh
76%
Ready Player One
36,559 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,739 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Once Upon a Time in China II
315 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fearless
1,678 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,840 votes
6
— Fair
75%
The Royal Tenenbaums
5,888 votes
4
— Poor
75%
Superbad
14,808 votes
3
— Bad
75%
Frozen
48,226 votes
7
— Good
75%
Ip Man 4: The Finale
2,996 votes
7
— Good
75%
Robot Chicken: DC Comics Special
59 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,343 votes
9
— Superb
74%
The Italian Job
1,453 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,823 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,635 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,576 votes
7
— Good
74%
Ferdinand
7,777 votes
6
— Fair
74%
Bill & Ted's Excellent Adventure
5,232 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hackers
4,568 votes
8
— Great
73%
Going in Style
11,996 votes
9
— Superb
73%
Stan & Ollie
2,348 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,246 votes
6
— Fair
73%
Last Hero in China
93 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time in China III
249 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Red Nose Day Actually
409 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,358 votes
7
— Good
73%
Fighting with My Family
5,335 votes
8
— Great
73%
Frozen II
15,053 votes
8
— Great
73%
The Last Starfighter
1,993 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Once Upon a Time in China
520 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,747 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bloodsport
3,207 votes
5
— Meh
72%
The Legend of Fong Sai Yuk
212 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,780 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Rabbit-Proof Fence
451 votes
9
— Superb
72%
The Death of Stalin
5,031 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup