trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Edward
21
followers
minkstole @ twitter
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
The Empire Strikes Back
37,084 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
37,031 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,131 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,343 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,819 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,702 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,847 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,283 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,246 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,362 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,625 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,076 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,995 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,401 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,499 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,645 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Barbie
19,419 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,808 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,663 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,300 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Witch
13,362 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,539 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Hercules
11,618 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Lobster
10,290 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Scary Movie
9,743 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,949 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mamma Mia!
8,534 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,935 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Proof
6,945 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,243 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Jennifer's Body
5,721 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,976 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Carol
4,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Florida Project
4,714 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,390 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The SpongeBob SquarePants Movie
4,388 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Chicago
4,202 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Shame
4,251 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Some Like It Hot
3,879 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Graduate
3,846 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Blue Velvet
3,813 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Suspiria
3,560 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Tree of Life
3,367 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Apartment
2,985 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Suspiria
2,882 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Carnage
2,905 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frances Ha
2,276 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chungking Express
2,095 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mommy
2,008 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Single Man
2,040 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Wet Hot American Summer
2,106 votes
10
— Totally Ninja!
73%
20th Century Women
1,995 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The 400 Blows
1,805 votes
10
— Totally Ninja!
78%
All About My Mother
1,575 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Volver
1,592 votes
10
— Totally Ninja!
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,379 votes
10
— Totally Ninja!
73%
But I'm a Cheerleader
1,342 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Possession
1,348 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cabaret
1,030 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup