trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Harsh Joshi
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
600
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
82%
Deadpool
108,655 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,763 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,480 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,735 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,398 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,877 votes
6
— Fair
78%
Avatar
60,040 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
5
— Meh
75%
Wonder Woman
56,500 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,961 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,865 votes
4
— Poor
81%
The Martian
51,729 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,508 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,843 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,217 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,980 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,909 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,141 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,593 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,097 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,579 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,498 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,360 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,638 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,822 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,249 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,507 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,102 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,459 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,105 votes
6
— Fair
82%
Up
38,891 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
4
— Poor
73%
Iron Man 3
40,249 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,355 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,404 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,630 votes
4
— Poor
82%
Inglourious Basterds
36,918 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,578 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,058 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,932 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,384 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,996 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,268 votes
6
— Fair
85%
Gladiator
32,643 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,303 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,885 votes
6
— Fair
82%
Jurassic Park
32,631 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,679 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,726 votes
2
— Terrible
80%
Knives Out
32,670 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,580 votes
4
— Poor
84%
Coco
31,623 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,175 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,164 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,509 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,768 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,210 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup