trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian
3
followers
Colombia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
393
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,591 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,429 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,708 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,414 votes
8
— Great
86%
Inception
71,684 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,840 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,352 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,506 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,994 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,842 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,252 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,584 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,475 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,073 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,930 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
53,926 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,978 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,679 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,692 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,775 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,173 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,795 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,184 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
7
— Good
81%
Joker
46,864 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,593 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,458 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,334 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,241 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,182 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,155 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,730 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,776 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,617 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,478 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,622 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,236 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,065 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,818 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,072 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,734 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,598 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,565 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,321 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,227 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,890 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,545 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,433 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,381 votes
8
— Great
82%
Up
38,868 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,666 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,022 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,888 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,734 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,553 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,497 votes
8
— Great
79%
Dune
36,431 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup